top of page

D2 Sports Network announces rosters for first annual all-star basketball showcase

The first annual D2 Sports Network all-star basketball showcase is scheduled for Saturday, April 6 at Holy Cross Preparatory Academy in Delran, New Jersey. Doors open at 12 pm and the first game will begin at 1 pm. Tickets are $10. Tickets for children ages 12 and under are free.


The event will feature an eighth grade boys' basketball all-star game, a high school girls' all-star game, an underclass boys' all-star game and a senior boys' all-star game. Here are the rosters for Saturday's event:


Eighth Grade All-Star Game Rosters


Team Dominate (Grey) - coached by Frank Turner


Jacob Plenn, Cape May

Desean Simeon, Egg Harbor Township

Dontaye Thompson, Atlantic City

Tyson Forman, Williamstown

Zebron Bartley, Bridgeton

Andrew Godfrey, Ocean City

Bryan Little, Egg Harbor Township

Chris Hawes, Cape May

Jarred Barnes II, Atlantic City

Marty Small, Jr., Atlantic City


Team Destroy (White) - coached by Zhaire McCormick


Rasheed Braxton, Camden

T.J. Maddox, Camden

Taki Tanner, Mount Holly

Chris Lee, Eastampton

Nolan Sims, Camden

Shane O'Donnell, Marlton

Jordan Wise-Jones, Camden

Julian Corry, Burlington City

Amari Byrdsong, Mount Holly

Andrew Byrdsong, Mount Holly


High School Girls' All-Star Game Rosters


Team Dominate (Pink) - coached by Camden coach Annie Payton


El-Anita Joe-Samuel, Lenape

Maya Braxton-Young, Woodbury

Talia Shumate, Gloucester Catholic

Sienna Fedoruk, Lenape

Jahzara Green, Gloucester Catholic

Imani Dennis, Bishop Eustace

Talia Battavio, Woodstown

Tamia Smith, Glassboro

Kezia Brackett, Glassboro

Zion Stewart, Atlantic Tech


Team Destroy (Black) - coached by Highland coach J.W. Senft


Ava Mazur, Mainland

Bella Mazur, Mainland

Dacia Mack, Highland

Aiyonna Alexander, Winslow

Iriona Gravely, Williamstown

Labreya Lewis, Winslow

Molly Frith, Holy Cross Prep

Zanaisha Nevius, Overbrook

Mikayla Taylor, Westampton Tech

Hadiya Higgs-Salaam, Camden

Qui-Mia Wilkins, Pemberton


Underclass Boys' All-Star Game Rosters


Team Dominate (Grey) - coached by former Woodrow Wilson and Temple guard Semaj Inge


Drew Harvey, Cinnaminson

Bryce Clark, Camden Catholic

Emmanuel Doku, Holy Cross Prep

Jameel Purnell, Bridgeton

Emmanuel Joe-Samuel, Camden

Montre Wilson, Rancocas Valley

Isaiah Thomas, Paul VI

Axel Mohr, Haddon Township

Marjon Skillman, Trenton Catholic

Judah Hidalgo, Paul VI

Tommy Semiraglo, Bishop Eustace

Tyrone Washam, Eastside


Team Destroy (Green) - coached by former Schalick and Seton Hall guard Paul Gause


Khajuan Roseborough, Atlantic City

Sody Gantt, Cinnaminson

Dasir Williams-Bey, Kingsway

Kenny Smith, Hammonton

R.J. Heigler, Woodbury

Jamir McNeil, Middle Township

A'Zon Young, Audubon

Victor Castellar, Jr., Pennsauken

Re'Ale Basquine, Middle Township

Jasuan Solomon, Woodbury

Luke Kennevan, Camden Catholic

Dillon Adomanis, Bishop Eustace


Senior Boys' All-Star Game Rosters


Team Dominate (White) - coached by KIPP Cooper Norcross Academy coach Antoine Miller


Hajir Davis, Winslow

Anthony Farmer, Jr., Salem

Charles Graves, Glassboro

Jermaine "Bubba" McNeil, Middle Township

Azzir Smith-Bey, Hammonton

Teron Murray, Camden

Torren Greene, Paul VI

Cohen Cook, Mainland

Jabez DeJesus, Salem

Amir Bailey, Highland


Team Destroy (Black) - coached by Eastside coach Kenny Avent


Jalen Long, Eastside

C.J. Hayes, Moorestown

Jayden Henley, Willingboro

Tajamir Brown, Lindenwold

Mahdee McNair, Eastside

Jahaan Green, Eastside

Tomas Money, Jr., Collingswood

Christian Conklin, Kingsway

Nick Fusco, Doane Academy

Kori Segich, Ocean City

852 views0 comments

Comentários


bottom of page